Neděle, 21. ledna

O Vánocích si vyluxovali účty, teď nemají na placení.

Vespasian 11.1.2018 21:11

To mě vůbec nepřekvapuje.Po revoluci začalo spoustu lidí žít na dluh po vzoru západu je to přece IN.

https://www.novinky.cz/finance/459806-o-vanocich-si-vyluxovali-ucty-ted-nemaji-na-placeni.html?sznhp%3Drss

Komentáře mohou přidávat pouze přihlášení uživatelé. Přihlásit, Zaregistrovat.

Od nejnovějších

Komentáře (92)

Sikin 16. 1. 2018 15:27
Já jsem spokojený

zprostředkované spotřebáky za prosinec 4,5 mio

(0)(0)
Vespasian 16. 1. 2018 17:10
RE: Já jsem spokojený

Lichváři a exekutoři budou taky spokojení…Já jsem taky spokojen, neboť jsem nekoupil ani jediný dárek…Zítra si jdu ovšem zaplatit dovču…

(0)(0)
Sikin 16. 1. 2018 17:11

(0)(0)
Vespasian 16. 1. 2018 17:18

Spokojeni budou i neziskovky a charity, neboť jim přibyde klientů(bezdomovců).

(0)(0)
Heidelberg 12. 1. 2018 15:35
To je potom jasný

pak za to všechno může Havel a demokracie

(0)(0)
Vespasian 12. 1. 2018 17:51
RE: To je potom jasný

Židovští lichváři…

(2)(0)
free world 12. 1. 2018 13:13
Nesnáším Vánoce

Hnusné, komerční svátky, kde se kupuje spousta nesmyslů, protože „se to tak má“.

(1)(1)
Vespasian 12. 1. 2018 17:42
RE: Nesnáším Vánoce

Souhlasím Valentýn a podobné kraviny…

(3)(0)
Slovan 12. 1. 2018 10:56
Spotřebitelský bezúročný úvěr a jako "bonus" úvěrová karta k tomu.

Málokdo pak odolá a tu kreditku nepoužije. 

(0)(0)
Radek 12 12. 1. 2018 14:37
RE: Každá půjčka by měla jít přes EET.

Půjčka jde obyčejně přes exekutora.

(1)(0)
hafusak2 12. 1. 2018 09:35
Tuhle mi nabízeli, že za plyn a elektřinu platím moc vysoké zálohy

a tak že mám možnost jejich snížení. Tak jsem se zasmál a dívence jsem sdělil, že ty vysoké zálohy platím naprosto schválně a rád, protože vždy na přelomu listopadu a prosince mi udělají vyúčtování a pošlou mi přeplatek kolem 10 000 - 12 000,– Kč, který pak využiju na bezstarostné financování Vánoc. Holčinu jsem s tím zjevně dost zarazil, protože zakoktala něco ve smyslu, že z tohoto úhlu se na to nepodívala a zatím jí nikdo nic takového neřekl. Tak jsem jí řekl, že to je fajn věc a ať si to tak zařídí taky. Z jejího rozpačitého rozloučení, poděkování za rozhovor atd. bylo jednoznačně poznat, že jsem jí nasadil brouka do hlavy.

Děláte to někdo také tak?

(5)(0)
krkavec běžné velikosti 12. 1. 2018 09:40
RE: Tuhle mi nabízeli, že za plyn a elektřinu platím moc vysoké zálohy

něco na tom je,je to jako spoření na Vánoce,ale oni to cash nevracejí,používají to jako splátky na další měsíce

(2)(0)
littlemoon 12. 1. 2018 09:52

pravda … též mi nic nevrátili a místo toho neplatím zálohy 

(1)(0)
krkavec běžné velikosti 12. 1. 2018 09:56

ono to vyjde nastejno          tedy jak pro koho  :-)

(0)(0)
Pink Panther 12. 1. 2018 10:28

ČEZ jsou podvodníci a lupiči. Právě se s nimi hádám o šest tisíc. A před čtyřmi lety mne obrali o 18 ! Hajzli ! Oheň a povodeň na ně ! 

(0)(0)
hafusak2 12. 1. 2018 10:47

Comfort Energy jsem naprosto spokojen. Je to na jeden účet a žádné starosti.

(0)(0)
žblebt 16. 1. 2018 15:25

stačí jeden pohled do OR 

na druhou stranu jen málokdo (ale jsou) je gauner jako čez a rwe (dnes innogy - mimochodem zajímavý marketingový produkt :-D

(0)(0)
žblebt 12. 1. 2018 10:04

standardně to tak dělají všem … 

(0)(0)
hafusak2 12. 1. 2018 10:39

Člověk se nesmí nechat. Když odmítnou vrátit hotové peníze a chtějí je použít na další zálohy, tak stačí říci, že přecházím jinam, kde mi problémy dělat nebudou, protože je z čeho vybírat. Buď přistoupí na mé podmínky, nebo půjdu skutečně jinam, kde mi to budou vracet.

(0)(0)
žblebt 16. 1. 2018 15:26

tohle nezpochybnuji … vyzkoušeno mnohokrát naposledy s tmobilem a vodafone  :-)  

(0)(0)
Edmund Černá Zmije 12. 1. 2018 10:29

Za elektřinu si nechávám schválně vysoké zálohy, přeplatky jsou příjemnější než nedoplatky, i když jen čistě z psychologického pohledu, ekonomicky to vychází spíš jako nevýhoda - ale těch pár korun na úrocích zas nehraje takovou roli.

Ale přeplatky dostávám jindy, takže s Vánocemi je nespojuju. Dřív jsem na Vánoce kupoval za tolik, kolik jsem měl - když nebyly peníze, byly Vánoce chudší. Teď už mám nějaké přebytky pořád na spořících účtech, takže když se rozhodnu udělat bohatšího Ježíška, prostě si trošku z těch spořících účtů odsypu. 

Každopádně jsem za Ježíška nedal nikdy víc než jednu výplatu, větší věci nekupuju jako dárky pod stromeček, ale jako plánované investice.

(0)(0)
hafusak2 12. 1. 2018 10:43

Kupuju spíše pozornosti bráchovi a jeho mladým, jiné příbuzné nemám, takže mi peníze vystačí i na pořádnou žranici a oslavy.  :-D

(0)(0)
svetlosviti 12. 1. 2018 11:51

Jo přesně.20.12. mi PRE poslalo 12 litrů „pod stromeček“.Byly bezva vánoční hody. 

(0)(0)
krteček 12. 1. 2018 17:46

Napadlo te, ze jim davas dalsi prachy zadarmo tim, ze oni si to daji na ucet a tam jim pujdou napr. uroky? Jo, jsou male, ale kdyz to tak udela milion lidi?

(0)(0)
Vespasian 12. 1. 2018 17:47

Když přijdou po druhé noční ,pošlu je rovnou do prdele…Nemám rád vlezlé buzeranty, kteří mě budí kvůli kokotínám a své provizi z uzavřené smlouvy.

(0)(0)
krkavec běžné velikosti 12. 1. 2018 09:17
...

nejdu s dobou, naposledy jsem si půjčil na magnetofon B 43 v e dvaceti letech

(1)(0)
Vespasian 12. 1. 2018 17:48
RE: ...

Já si nepůjčil nikdy a vydržím si nepůjčit až do smrti.

(0)(0)
alci 12. 1. 2018 08:16
a kdo by se těch idiotů chtěl zastávat

nechť si nejdřív přečte tohle:

Z našeho loňského průzkumu platební morálky Čechů plyne, že téměř pětina spotřebitelů za služby či zboží neplatí včas,“ sdělil Právu jednatel inkasní agentury EOS KSI Vladimír Vachel.

Podle něho dvě třetiny dlužníků své jednání odůvodňují aktuálními finančními problémy, průměrně 40 procent pak dluhy neplatí záměrně.

(0)(0)
alci 12. 1. 2018 08:14
co si takoví lidé zaslouží?

půjčit jim na směnky a za tři roky soud, směnečný platební rozkaz a pořádná exekuce

(0)(0)
Edmund Černá Zmije 12. 1. 2018 08:33
RE: co si takoví lidé zaslouží?

Fakt drsňák.

Jenže spousta těch lidí má děti, které tím trpí. Za poslední roky jsem slyšel tady v okolí o několika sebevraždách otců od rodin, kvůli dluhům. Jo, byli asi blbí, že si napůjčovali víc než dokázali splácet, ale pořád je to tragédie, pro spoustu lidí kolem.  :-(

(3)(0)
littlemoon 12. 1. 2018 08:43

Ale podívej se na příčiny … prostě chtěli si žít nad poměry a chtěli mít vše hned za každou cenu … má smysl tyhle lidi litovat a chránit ? Jsou svéprávní a rizika si musí uvědomit v první řadě sami . Poučit se a mnozí zmoudří až potom co sami narazí a rozbijí si nos. 

(1)(0)
Edmund Černá Zmije 12. 1. 2018 08:50

Proto mluvím o výuce finanční gramotnosti. Spoustě z těch lidí dělá problémy pochopit, co je to nad poměry a co si můžou a nemůžou dovolit.

Jo, přijít si na to sám, to je cesta, jak se něco dozvědět. Často ale dost bolestná. Tak proč by finanční gramotnost neměla být součást základního vzdělání. Tohle je jako pošklebovat se analfabetům, že se nenaučili sami číst, když nechodili do žádné školy, která by je to naučila. 

(1)(0)
littlemoon 12. 1. 2018 09:18

jak by sis tu výuku představoval ?

(0)(0)
Edmund Černá Zmije 12. 1. 2018 09:32

Tak bylo by tam základní osobní hospodaření, hospodaření rodiny, rozpočet, informace o účtech, o kartách, o finančních produktech, jak o spoření tak o půjčkách, o daních, povinnostech co člověk musí platit - zdravotní a sociální, nějaký základ o investicích, o nemovitostech a třeba i o důchodu a zajištění na stáří obecně.

To je tak pro začátek, co mě napadlo.

(0)(0)
littlemoon 12. 1. 2018 09:49

ale kdy a kde ? ve škole, na základce, nebo výš ? tím ovšem dospělé neuchráníš a efekt se projeví za desítky let 

(0)(0)
Edmund Černá Zmije 12. 1. 2018 09:55

Jednoznačně na základce, druhý stupeň.

Jasně, každé vzdělávání má dopad až za delší dobu. Ale je třeba začít. Pro dospělé by stát mohl zkusit organizovat nějaká školení, příručky, informační weby. Těch úplně základních informací není zas tak moc. 

(0)(0)
littlemoon 12. 1. 2018 09:59

nic proti … osobně bych to nechal na každém ve smyslu každý svého štěstí i neštěstí strůjce. Blbec se nepoučí a inteligent to zvládne i tak . 

(0)(0)
Edmund Černá Zmije 12. 1. 2018 10:18

Neplatí tohle o většině toho, co se ve školách učí?  :-)

(0)(0)
hafusak2 12. 1. 2018 09:38

Osobně jsem pro, aby se mladí ještě na základce naučili spočítat si „výhodnost“ půjčky a hypotéky. Na vysvětlení by mohly stačit dvě vyučovací hodiny matiky.

(0)(0)
littlemoon 12. 1. 2018 09:50

nemyslím, že jim to zůstane v hlavičkách a bude to mít efekt 

(0)(0)
krkavec běžné velikosti 12. 1. 2018 09:54

přesně tak,přemýšliví lidé na to přijdou sami a ti ostatní žijí ze dne na den

(1)(0)
Edmund Černá Zmije 12. 1. 2018 09:51

Tohle už je dneska málo. Chce to vlastní předmět s vlastní známkou na konci roku. Schovat to někam do matematiky nestačí, problematika je mnohem širší než spočítání úroků. Nakonec úroky nemusí dneska počítat, když vědí, co je RPSN. Stát dneska poskytovatele půjček nutí, aby klienta seznámili s těmito údaji, takže nemusí podstupovat složité výpočty. Spíš potřebují vědět, jak se zajistit proti výpadku příjmů, jakou rezervu by měli mít a podobné věci.

(0)(0)
Slovan 12. 1. 2018 10:27
RE: co si takoví lidé zaslouží a

Úroky nemusí počítat......rofl a hlavně jim vysvětlit že existuje nula + a nula - rofl

(0)(0)
Edmund Černá Zmije 12. 1. 2018 10:34

Podle zákona o spotřebitelském úvěru musí být na smlově mimo jiné RPSN a celková částka ke splacení. Nemusí umět počítat, stačí umět číst.

(0)(0)
Slovan 12. 1. 2018 10:41

Nevím tyhle info, půjčuji si občas na pivo z prasátka od vnučky které má u mně a tam ji bokem  ze svého kapesného šetřím a vždy ji tam dám o 10% více než jsem si půjčil.

(0)(0)
alci 12. 1. 2018 08:49

pokud bude společnost přirozenou cestou ochuzena o tyto idioty, nepovažuju to za špatné - - soucítit můžu leda s dětmi, kteří mají dutohlavé rodiče…

(0)(0)
Edmund Černá Zmije 12. 1. 2018 08:55

Bohužel svět je stále složitější a stále větší počet lidí se dostává do pozice „dutohlavů“. Spálit se je čím dál snazší. Je to vidět na úspěchu tzv. šmejdů, kteří těží z neznalosti převážně starších lidí.

Ale kolik procent lidí opravdu ví, do je to revolvingový účet, jaký je rozdíl mezi kreditní a debetní kartou nebo co je to RPSN? Já myslím, že to není ani polovina populace. 

(1)(0)
hafusak2 12. 1. 2018 09:41

Hlavně by si měli uvědomit, že: čerpat několik výhodných úvěrů je totéž, čemu se dříve říkalo: mít tři prdele dluhů. 

(1)(0)
Používáním tohoto webu vyjadřujete souhlas s ukládáním cookies ve Vašem prohlížeči.